OkulumuzMEB ÖZEL KARTAL FİDEM ANAOKULU

2016-2017 EĞİTİM DÖNEMİ

TANITICI BİLGİ  KILAVUZU

                Yeniliklere açık, çocuklara ebeveynlere en iyi hizmeti verme çabasında olan konusunda uzman, genç-dinamik kadrosuyla uyumlu ve verimli çalışan, ülkemiz ve dünyadaki olumlu değişimlere ayak uydurarak eğitim sektörünün her zaman önünde olmayı amaçlayan, kısacası profesyonel bir yapı ile yine hizmetinizdeyiz.
 
          MEB ÖZEL KARTAL FİDEM ANAOKULU'na 2016-2017  eğitim döneminde 2014 ve sonrası doğumlular kayıt olabiliyorlar.
            2014 yılı doğumlu çocuklarımız için daha esnek bir program izliyoruz. Okula geliş gidiş saatleri ve diğer konularda daha az kuralcıyız. Bu yaş gurubundaki çocuklarımıza ilişkin hedeflerimiz; okula rahat bir adaptasyon, özgüvenin, çevreyle yeterli ve sağlıklı ilişkilerin desteklenmesi, öz bakım becerilerinin yerleştirilmesi. (Bu guruba haftada üç gün katılmakta mümkün) 
            2011 – 2012 - 2013 yılı  doğumlu çocuklarımızda ise okuldan en fazla yararlanılabilmesi için okul kurallarına uyum önem kazanıyor. Öğrencilerimizin kayıt döneminden sonra hemen okula başlamalarını istiyoruz. Aynı biçimde okula geliş –gidiş saatleri, okul çalışmalarının evde de desteklenmesi gibi konularda aile desteğine de ihtiyacımız var. Bu gurup çocuklarımızın okul çalışmalarına tam gün katılmalarını ve çok önemli bir durum olmadığı sürece okul devamsızlığı yapmamalarını istiyoruz. 

                Hazırlık sınıfı, ilkokula fiziksel, sosyal, psikolojik ve duygusal olarak hazırlanmış çocukların, okula başladıklarında gösterdikleri başarının diğer çocuklara oranla çok daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır. Bu sonuçtan dolayı okulumuzda oluşturmuş olduğumuz hazırlık sınıfında, çocuklarımızı gerek kullandığımız kitaplar, testler, dergiler gerekse, aktivitelerle en iyi şekilde hazırlıyoruz. Hazırlık sınıfındaki çocuklarımızın mümkünse tam gün okula gelmelerini ve okul içi bütün aktivitelere en iyi şekilde katılmalarını istiyoruz.   
     

  Aylık bültenlerimizi görmek için tıklayın

         

COPYRIGHT (C) 2011 Fidem Anaokulu